Terugblik 15e jubileumeditie congres HRM & het Onderwijs

Hoe kun je als HR-professional impact maken op de kwaliteit van onderwijs? Hoe kun je door het tonen van visie, lef én data de verbinding leggen tussen mens, organisatie en missie om een werkomgeving te creëren waarin medewerkers beter presteren en leerlingen meer kansen krijgen? Kortom hoe kunnen HR-professionals een sleutelrol in de organisatie nemen? Enkele vragen die afgelopen dinsdag, tijdens de 15e jubileumeditie van HRM & het Onderwijs, centraal stonden.

Inspirerende visies hierover kwamen aan bod tijdens de keynote lezingen en de verdieping werd met elkaar opgezocht tijdens de parallelsessies, waar de innovatieve praktijkoplossingen centraal stonden.

CKC Seminars kijkt terug op een wederom geslaagde editie met volop kennisdeling en dankt al haar sprekers, participanten, deelnemers, communicatiepartners en Congreslocatie Orpheus, voor de medewerking, het vertrouwen en de fijne samenwerking.

Dagvoorzitter Paul Baan heet de 200 HR-professionals van harte welkom en laat in zijn opening zien waarom sommige scholen géén last hebben van het lerarentekort. Wat is daarvoor nodig? Hoe kom je daar als school en als bestuur? Kortom, hoe zorg je ervoor dat leerlingen overgaan en leerkrachten blijven zitten?

Vervolgens neemt Prof. dr. Lidewey van der Sluis, verbonden aan  Nyenrode Business Universiteit het woord. Met haar lezing, wat ook aangemerkt kan worden als een energiek betoog, hebben de deelnemers handvatten ontvangen voor het ontwikkelen van een gezamenlijke visie en een integraal raamwerk waarmee eenieder als team effectief kan samenwerken aan de missie van de school. Een praktische sessie die liet zien hoe je als team met een gezamenlijk focus het verschil kunt maken.

Tijdens de 18 praktijkcases en workshops zochten we verder de verdieping op en is er volop interactie met elkaar.

Het middagprogramma wordt geopend door Loes van Wessum, werkzaam als senior onderzoeker lectoraat inclusieve leeromgevingen aan de Hogeschool Windesheim & verbonden aan ESHA. Loes presenteert haar model van de leerturbine, gekscherend de ‘pompoen van Loes’ en gaf inzicht hoe leerprocessen binnen scholen optimaal op elkaar afgestemd kunnen worden en op welke wijze
HR-professionals systematisch leermogelijkheden kunnen ontwikkelen en bij kunnen dragen aan een krachtig leerlandschap voor alle onderwijsprofessionals. Een model waar eenieder mee aan de slag kan.

Tot slot was het woord aan Maarten Renkema, werkzaam als Assistent Professor HRM, Technologie en Innovatie aan de Universiteit van Twente. Tijdens zijn keynote nam hij de deelnemers mee in de wereld van AI en met name hoe AI de wereld van HR in het onderwijs verandert. Aan bod kwam de rol van AI voor studenten, docenten en HR-professionals en hoe het effectief en ethisch gebruik van AI ondersteund kan worden. Daarnaast stelde Maarten een aantal kritische vragen over eerlijkheid, transparantie en de invloed van AI op HR-activiteiten. Een vlotte sessie die zowel de kansen als de risico’s van AI in het onderwijs belichtte en de manier waarop HR zich aan kan passen aan deze snel evoluerende technologie.

Paul Baan sloot de dag af met een korte wrap-up waarna de borrel van start ging. Genoeg gesprekstof ligt er nog en wij kunnen dan ook niet wachten om aan de slag te gaan met de voorbereidingen voor de volgende editie.

Sfeerimpressie 2025
Wil je nog even nagenieten of sfeerproeven van de programmaonderdelen waarbij je niet aanwezig kon zijn? Of heb je deze editie van het congres gemist en wil je toch graag een indruk krijgen? Je vindt hier een uitgebreide sfeerimpressie:
•    Foto impressie
•    Programma
•    Sprekers
•    Participanten

Wil jij bij de volgende editie van HRM & het Onderwijs zijn?
Save the date: dinsdag 17 november 2026 of meld je nu alvast aan! 
Heb je suggesties, ideeën of feedback voor volgend jaar (thema, sprekers etc.) of wil je ook als participant aanwezig zijn? Stuur dan gerust een e-mail naar Rowi Kartner, rowi@ckc-seminars.nl, of neem contact met ons op via +31(0)40-2146200.

OVERZICHT NIEUWS